Som koučka, lektorka, konzultantka osobnostnej diagnostiky a kariérna poradkyňa. Pôvodne som vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Z oblasti práva som sa cez mediáciu, realitné maklérstvo a manažment dopracovala až ku koučingu. Vo voľnom čase sa venujem amatérskemu divadlu, ktoré ma inšpirovalo k tvorbe konceptu DRAMA coaching-u. V súčasnosti okrem koučovania na voľnej nohe pôsobím v občianskom združení Slovenská asociácia koučov, kde sa venujem začínajúcim koučom a občianskom združení EduCoach, kde koučujem stredoškolákov. Popri tom študujem psychológiu.

Vyštudovala som Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave (2011). Dva roky po štúdiu som pôsobila na Odbore ochrany spotrebiteľa MH SR, potom som sa právu prestala aktívne venovať. Hľadanie riešenia situácie v medziach paragrafového znenia som nahradila voľnejším prístupom, ktorý ponúka mediácia. Jej princípy som následne uplatňovala v ďalších oblastiach svojho pracovného pôsobenia.

V roku 2019 som absolvovala certifikovaný výcvik v koučingu. Pomáhať ľuďom ako odborník v jednej konkrétnej oblasti resp. firme, som sa rozhodla vymeniť za povolanie profesionálneho kouča, ktorý pracuje so všeobecne aplikovateľnými metódami, a môže byť v prípade potreby užitočný kdekoľvek, kde je potrebné uskutočniť zmeny vedúce k efektívnemu fungovaniu jednotlivca, či celého systému.

Som žena, manželka, mačacia mama, cestovateľka, divadelníčka, študentka psychológie, lektorka, koučka, a tiež kreatívec, nadšenec, iniciátor, dobrodruh, knihomoľ a fanúšik celoživotného vzdelávania.

Pre mňa najlepší spôsob ako samú seba zadefinovať je cez role, ktoré v živote zastávam. Tento koncept som začala používať preto, že sa vo voľnom čase venujem amatérskemu divadlu, takže divadelná terminológia sa pre mňa stala akousi metaforou sebavyjadrenia.

Za každou rolou, ktorou sa dnes prezentujem, je proces sebapoznania, ktorým som prešla v rámci terapeutických a koučingových sedení. Bol to proces niekedy emocionálne náročný, ale inak veľmi aktívny, kreatívny, a dokonca vzdelávací. Teraz, keď som vďaka tomu našla tú svoju cestu k sebe, robím sprievodcu na ceste k sebapoznaiu iným ľuďom ako kouč, v rámci svojich kompetencií. A neskôr, po štúdiu, by som v tom rada pokračovala aj ako psychológ.

So svojimi individuálnymi klientami v súčasnosti pracujem okrem štandardných metód koučovania aj vlastnou metódou, ktorej hovorím DRAMA coaching. Je to v podstate life coaching inšpirovaný divadelným procesom. Vo voľnom čase sa venujem pro bono koučovaniu v rámci projektu Lemon Coaching a tiež koučovaniu a vzdelávacím aktivitám pre stredoškolákov v združení EduCoach. Okrem individuálneho koučingu a vzťahového koučingu dospelých ľudí koučujem tiež témy, ktoré sa týkajú vzťahu rodiča a jeho dieťaťa na prahu dospelosti. Tento koučing poskytujem v rámci služby BUDDY coachingPARTNER coaching. Som tiež členkou Slovenskej asociácie koučov (SAKo) a koordinátorkou Peer programu členov SAKo.

Viac o tom, čo robím a čo nerobím resp. čo je a nie je koučing, si môžete prečítať tu.

Ak stále váhate, či je koučing vhodný spôsob na riešenie Vašej situácie, môžete ma kontaktovať prostredníctvom formulára tu.