Zdroj: Google.com

#IamRemarkable

Dnes troška z iného súdka.

Okrem toho, že koučujem, som sa nedávno stala facilitátorkou úžasnej iniciatívy od #Google s názvom #IamRemarkable, ktorej zámerom je povzbudzovať hlas žien a menšín, ale samozrejme aj všetkých ostatných, aby si začali uvedomovať svoju výnimočnosť a dokázali sa potom na základe toho za seba postaviť v situáciách, ktoré by mohli zlepšiť napr. ich finančnú alebo aj celkovo životnú situáciu. Aby si vedeli vybudovať kúsok svojho sveta, v ktorom by sa cítili docenení.

Ak požadujeme rešpekt od ostatných, musíme rešpektovať samých seba. Za to všetko, čo sme už v živote dokázali si každý jeden z nás zaslúži oceniť v prvom rade od samého seba. Koľkí z nás to však robia a dovolia si tešiť sa z vlastných úspechov? Koľkí z nás sa dokážu bez zvláštneho pocitu hanby pochváliť za to, čo už v živote dokázali?

Pripomínať si, čo všetko sme už v živote dosiahli a byť na seba za to hrdí nie je samochvála, ale cesta k zdravému sebavedomiu, uvedomovaniu si svojich silných stránok, svojej jedinečnej kombinácie schopností, zručností a vlastností, ktoré nás robia výnimočnými, a ktoré stoja za to, aby ich svet poznal, pretože vďaka nim dokážeme prispievať k zmene svojho okolia k lepšiemu. Vďaka zdravému sebavedomiu potom dokážeme predať svoje posolstvo, či už cez prácu, ktorú robíme, cez služby alebo produkty, ktoré ponúkame alebo cez výchovu detí, ktorej sa venujeme a dovoliť iným, aby nás za to ocenili.

V rámci iniciatívy #IamRemarkable bude mojou úlohou v nasledujúcich mesiacoch usporadúvať pravidelne bezplatné workshopy, na ktorých budem pomáhať ich účastníkom pomenovávať a posilňovať jedinečné stránky ich osobnosti. Termíny konania najbližších workshopov budem oznamovať priebežne cez sociálne siete.

Dovtedy vás pozývam, aby ste si sami zodpovedali na nižšie uvedené otázky a oslávili svoju výnimočnosť.

Ktorej tvojej ženskej/mužskej stránke by si venovala/venoval slávnostný prípitok?

Aké najväčšie dobrodružstvo si v živote zažila/zažil?

Čo sa ti páči na tvojom tele?

Čo máš rada/rád na svojej povahe?

Čo všetko si už dokázala/dokázal prekonať?

Ako si si poradila/poradil v nečakanej situácii?

S čím dokážeš pomôcť ostatným?

Za čo si bola/bol naposledy v živote vďačná/vďačný?

Aké najväčšie výzvy sa ti podarilo zdolať?

Aké všetky role v živote stíhaš zastávať?

Čo by si vedela/vedel zdieľať s ostatnými?

Ako povzbudzuješ ostatných vo svojom okolí?

Na základe čoho by si sama/sám o sebe povedala, že si výnimočná/výnimočný?

Tieto otázky boli naformulované tak, aby nadväzovali na Instagramové video, v ktorom som sa sama snažila poukázať na svoju výnimočnosť na základe všetkého, čomu sa venujem a ako pristupujem k svojmu životu. Veru, aj pre mňa to bol zvláštny pocit, vyjadriť sa takýmto spôsobom o sebe verejne. Ako by vyzeralo video na oslavu tvojej výnimočnosti?